KONST / Litografier / Färglitografi 7712009
nr 771 2009
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi , Karl Axel Pehrson (1921-2005), provtryck, signerad, -77, motivets mått: 29x41
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
750 kr
måndag 20 augusti 2012
kl 17:43:43
500 kr
700 kr
650 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson